Poleć znajomym

Proziaki

Jak zbierać punkty?

Autor: (3568 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Na 4 ręce

Sposób przygotowania

  1. Proziaki to takie podkarpackie placki z mąki, kwaśnego mleka i sody (zwanej prozą, stąd nazwa), "odkryte" i jakże apetycznie zareklamowane ostatnio przez Quinoamatorkę. Ja je znam z opowieści męża, którego babcia piekła takie placki na blasze pieca kuchennego. Już kilka razy próbowałam je upiec, ale jakoś nigdy efekt nas nie zadowolił, choć przepisy były chyba podobne do tego. Tym razem też wyszły inaczej niż on zapamiętał (zaczynam podejrzewać, że guzik pamięta, ściemnia tylko ;) ), ale wreszcie nam smakowały. Upiekłam bez nadzienia, na blaszce, następnym razem spróbuję na patelni, to pewnie wyjdą bardziej plackowate.

  2. Niemniej tę próbę uważam za udaną, na pewno będę piekła wg tego przepisu, dzięki Quino ;)

  3. Piekłam je na patelni grillowej, świetnie się sprawdziła. Placki chyba za bardzo rozwałkowałam, mogłyby spokojnie być grubsze, ale na smak to na szczęście wpływu nie ma ;)

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.